Zabiegi laserowe

Przełom w zabiegach nieablacynych. Poprzez stymulację naturalnych procesów skórnych minimalizuje on objawy starzenia się skóry oraz fotouszkodzeń i pozwala uzyskać jasną, zdrowo wyglądającą cerę.

Laser Genesis delikatnie podgrzewa skórę w celu usunięcia:

rozproszonego zaczerwienienia
drobnych zmarszczek
niedoskonałości skóry
blizn
blizn potrądzikowych

Jak działa laser Genesis?

Laser dostarcza do skóry energię pod postacią mikroimpulsów wiązki lasera, która stymuluje naturalne procesy przemodelowania kolagenu w skórze prowadzące do wygładzenia zmarszczek oraz redukcji przebarwień. Laser Genesis zmniejsza także zaczerwienienie twarzy poprzez wpływ na mikronaczynia skóry. Już po pierwszym zabiegu efekty są zauważalne, ale przeprowadzenie serii zabiegów przynosi spektakularne rezultaty.

Co czuje pacjent w trakcie zabiegu?

Pacjent odczuwa delikatne rozgrzewanie skóry i często opisuje to doświadczenie jako odprężające.

Jakie obszary mogą być leczone?

Zabieg laserem Genesis może być przeprowadzany na twarzy, szyi, w obrębie dekoltu oraz na innych obszarach ciała z zauważalnymi objawami starzenia, fotouszkodzeń, rumienia, drobnych zmarszczek lub blizn.

Jaka jest wymagana liczba zabiegów?

Aby osiągnąć optymalne rezultaty zaleca się przeprowadzenie od 4 do 6 zabiegów laserowych.

Laser LightSheer Desire – najnowszy, najszybszy i zarazem najmocniejszy system z cenionej na całym świecie serii LightSheer®, uchodzącej za najskuteczniejszy laser w fotodepilacji!
Laser medyczny LightSheer DESIRE® uznawany jest za najmocniejszy i najskuteczniejszy na świecie systems do usuwania owłosienia. Stworzony został przez amerykańską firmę Lumenis, światowego lidera wśród producentów sprzętu medycznego oraz kosmetycznego.
LightSheer Desire został wytworzony oraz zatwierdzony do stosowania przez Urząd ds. Leków i Żywności w USA (FDA) zarówno w medycynie ogólnej jak i medycynie estetycznej (dermatologii)

Najwyższa jakość oraz skuteczność – Złoty Laur Kosmetologii 2014 oraz Złoty Laur Kosmetologii 2015.
Usuwanie owłosienia przy pomocy lasera diodowego LightSheer DESIRE® to zupełnie inny standard niż szeroko dostępne na rynku metody foto-depilacji IPL. Klienci znają i doceniają wysoką skuteczność depilacji laserowej, która nie tylko daje znakomite rezultaty, ale również zapewnia wysoki komfort oraz bezpieczeństwo.

Dzięki zastosowaniu dwóch końcówek oraz rewelacyjnej technologii zasysania czas zabiegu jest znacznie krótszy w porównaniu do pozostałych systemów, jak również bezbolesny, co w rezultacie daje ogromny komfort dla klienta. Sam zabieg depilacji laserowej trwa od kilku do kilkunastu minut, a wysoką skuteczność można uzyskać już po kilku seansach, dzięki czemu koszt całej kuracji jest cenowo atrakcyjny.

Wyższość lasera diodowego Light Sheer nad innymi laserami i urządzeniami typu IPL:
producentem lasera jest lider w dziedzinie produkcji zaawansowanego technologicznie sprzętu medycznego, a laser Light Sheer jest najbardziej znanym laserem na rynku światowym, jest to laser medyczny posiadający międzynarodowy certyfikat bezpieczeństwa i jakości FDA, najwyższa skuteczność, 70% krótszy czas wykonywania zabiegów w porównaniu z innymi laserami, również z jego poprzednikiem laserem Light Sheer ET, opatentowana, specjalna końcówka emitująca skoncentrowaną wiązkę niszczy tylko włos, chroniąc tkanki okoliczne – w odróżnieniu od IPL, który może podrażniać skórę i powodować komplikacje spowodowane rozgrzewaniem skóry, system chłodzenia chroni skórę podczas zabiegu oraz sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny!

LASER NACZYNIOWY CUTERA EXCEL V

532 nm/1064 nm

Laser Excel V amerykańskiej marki Cutera przeznaczony do leczenia zmian skórnych o różnej etiologii to „złoty standard” w medycynie estetycznej. Zastosowanie podwójnej długości fali lasera umożliwia terapię szerokiej gamy schorzeń od powierzchownych uszkodzeń naczyń aż po głębokie blizny. Excel V ma możliwość dostosowania parametrów zabiegowych do indywidualnych potrzeb klienta, co pozwala na skuteczne i precyzyjne leczenie wszystkich zmian naczyniowych i przebarwień skóry.

System laserowy Excel V wykorzystuje innowacyjną technologię chłodzenia dla zapewnienia maksymalnego komfortu klientowi podczas wykonywania zabiegu. Dolegliwości bólowe są zmienne i zależne od wrażliwości oraz okolicy ciała na którą działa światło lasera.

Wskazania
Zmiany naczyniowe
Poszerzone naczynka, pajączki/ teleangiektazje
Znamiona naczyniowe
Trądzik różowaty
Naczyniaki płaskie i jamiste
Zmiany barwnikowe, przebarwienia skóry
Blizny
Brodawki wirusowe
Efekty zabiegu widoczne są już po pierwszej sesji. W zależności od rozległości zmian oraz powierzchni zabiegowej może być konieczne wykonanie serii zabiegów. Najczęściej terapia obejmuje kilka naświetleń w odstępach miesięcznych.

Przygotowanie do zabiegu
Nie opalać się (słońce, solarium, samoopalacze) co najmniej miesiąc przed zabiegiem
Włosy w okolicy zabiegu należy zgolić bezpośrednio przed zabiegiem (nie używać preparatów chemicznych)
Nie spożywać alkoholu w dniu wykonywania zabiegu (alkohol wpływa niekorzystnie na przebieg laseroterapii)
Kremy z retinolem – zaprzestać stosowania na miesiąc przed zabiegiem
Zalecenia pozabiegowe
Ciągłe chłodzenie przed i po każdym impulsie laserowym minimalizuje ryzyko powikłań i skraca okres rekonwalescencji. Po zabiegu może pojawić się niewielki obrzęk oraz rumień utrzymujący się do kilku godzin. W nielicznych przypadkach zaobserwowano tworzenie się mikrostrupków, które do 7 dni odpadają. Prosimy nie usuwać strupków, gdyż może to doprowadzić do powstawania blizn. Po zabiegu konieczna jest ochrona przed opalaniem SPF 50. Przez 4 tygodnie należy także zrezygnować z zabiegów podczas których dochodzi do rozszerzenia naczyń: sauna, podczerwień itp.

Przeciwwskazania
Ciąża
Nowotwory i guzy
Opalenizna (4 tygodnie)
Leki światłouczulające (retinoidy, tetracykliny)
Zioła (dziurawiec, nagietek, zaprzestać stosowania na 3 tygodnie przed zabiegiem)
Picie alkoholu w dniu zabiegu
Peelingi oraz zabiegi złuszczające (4 tygodnie)
Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
Bielactwo (przeciwwskazanie względne)
Łuszczyca (przeciwwskazanie względne)
Skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)

LaseMD ULTRA to najmocniejszy na rynku laser tulowy, który umożliwia dostarczenie maksymalnej mocy 20W. Poprzez łagodny, subablacyjny, a nie ablacyjny (nie powoduje naruszenia i koagulacji naskórka) zabieg frakcjonujący skóra odzyskuje zdrowy wygląd oraz staje się bardziej promienna i elastyczna. Laser wykorzystuje falę o długości 1927 nm, co powoduje, że zabiegi są łagodne dla skóry, komfortowe dla pacjenta, a jednocześnie bardzo skuteczne w rozwiązywaniu wielu problemów dermatologicznych. Dużą zaletą jest praktycznie zerowy okres rekonalestencji, oraz możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok.

Wskazania:
• uszkodzenia słoneczne, objawy fotostarzenia
• profilaktyka przeciwstarzeniowa
• brak elastyczności i napięcia skóry
• drobne linie, zmarszczki
• zmiany barwnikowe: plamy soczewicowate, plamy soczewicowate słoneczne, plamy starcze, piegi, ostuda oraz hiperpigmentacja pozapalna
• niejednolity koloryt skóry
• nierówna tekstura skóry, rozszerzone pory
• młodzi pacjenci: nierówna tekstura skóry, pory, przetłuszczająca się skóra, aktywny trądzik, blizny trądzikowe, blizny z przebarwieniami
• rewitalizacja skóry głowy
• skóra palacza
• blizny potrądzikowe, pooperacyjne, pooparzeniowe
• objawy starzenia szyi, dekoltu i dłoni

Laser ma niezwykle wszechstronne działanie, dzięki czemu może być stosowany na całej twarzy (także na delikatnej okolicy oczu) oraz na całym ciele np. w redukcji blizn czy rozstępów oraz odmładzaniu szyi, dekoltu czy dłoni, a nawet przy rozjaśnianiu stref okolic intymnych.
Zabieg jest skierowany zarówno dla osób z widocznymi objawami starzenia (ujędrnienie poprzez stymulację produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego), jak i młodszych (spektakularny efekt Baby Face!). Doskonale radzi sobie z trudnymi przebarwieniami, bliznami potrądzikowymi, nierówną strukturą skóry, pomaga leczyć cerę łojotokową i trądzikową oraz z rozszerzonymi porami.

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak w zależności od oczekiwań pacjenta niektóre problemy skórne mogą wymagać odbycia kilku sesji.

Laser LUTRONIC eCO2 Plus
Laser eCO2 Plus jest wielofunkcyjnym urządzeniem idealnie nadającym się do zabiegów resurfacingu skóry, zmniejszania widoczności blizn, zmarszczek oraz rozstępów. Poprzez dostarczenie energii ablacyjnej i korzystania z technologii kontrolowanego chaosu (CCTTM) jesteśmy w stanie ujędrnić skórę oraz ograniczyć widoczne skutki starzenia. Światło lasera ablacyjnego wnika w skórę i jest absorbowane przez zawartą w niej wodę. W wyniku reakcji fototermicznej dochodzi do błyskawicznego, kontrolowanego podgrzania wody w tkance i jej odparowania co tworzy mikroskopijne kolumny w skórze doprowadzając tym samym do tworzenia nowych włókien kolagenowych uzupełniając wcześniej powstałe ubytki. Podczas zabiegu indywidualnie dobierane są odpowiednie parametry w celu uzyskania efektu oczekiwanego przez klienta oraz zachowania bezpieczeństwa.


Wskazania do zabiegu

 • Drobne linie i zmarszczki
 • Chęć rewitalizacji skóry i wygładzenia jej
 • Objawy fotostarzenia
 • Wiotkość
 • Przebarwienia
 • Blizny
 • Rozstępy
 • Znamiona
 • Brodawki
 • Włókniaki
 • Brodawki łojotokowe

Skóra klienta po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może pojawić się opuchlizna. Czas utrzymania się zaczerwienienia jest zależny od zastosowanych parametrów oraz indywidualnych cech klienta takich jak np. szybkość odbudowy naskórka i gojenia się ran. Jednak w większości przypadków skóra odzyskuje normalny wygląd w ciągu 1-3 tygodni. Proces przebudowy kolagenu w tkance będzie trwał przez kolejne 6-9 miesięcy dzięki czemu skóra stanie się gładsza i widocznie odmłodzona.