Kriochirurgia

Strona główna Kriochirurgia

Cryo-S mini

Aparat Cryo-S mini jest uproszczoną wersją aparatu Cryo-S classic. Został opracowany głównie dla gabinetów dermatologicznych, w których zabiegi kriochirurgiczne wykonuje się sporadycznie. Przeznaczony jest do miejscowego, szybkiego zamrażania zmian patologicznych przy pomocy krioaplikatora natryskowego lub z użyciem sond kontaktowych. Aparat Cryo-S miniwraz z sondą SD10 jest najtańszym i najbardziej uniwersalnym zestawem kriochirurgicznym z szerokim polem zastosowania w dermatologii. W każdym momencie można wyposażyć go w dodatkowe sondy kontaktowe, co poszerza możliwości jego użycia.

W porównaniu z aparatem Cryo-S classic, w którym większość procedur obsługowych jest zautomatyzowana (np. czyszczenie sond), wszystkie czynności należy wykonać ręcznie.

Sonda natryskowa SD-10 / SG-10

SD-10 Spray – unikalna, opatentowana przez Metrum CryoFlex sonda natryskowa (otwarta), pozwalająca na dowolne kształtowanie strefy kriodestrukcji. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej technice mrożenia oraz płynnej regulacji mocy mrożenia przed i w trakcie zabiegu. Jest to jedyne takie rozwiązanie na świecie, chronione patentem. SD-10 Spray może mrozić zmiany płaskie i uszypułowane o różnych wielkościach, kształtach i lokalizacjach, od zmian niewielkich aż po rozległe. Dzięki zastosowaniu wacika, jako końcówki nakładanej na sondę, możliwe jest mrożenie kontaktowe dużych zmian, również o nieregularnym kształcie. W przeciwieństwie do mrożenia zmian wacikiem zanurzanym w ciekłym azocie, sonda SD-10 zapewnia jałowość zabiegu – patogeny nie są przenoszone do zbiornika z azotem i z powrotem na tkanki. Sonda wyposażona jest w ograniczniki pola mrożenia dedykowane kriochirurgii zmian nieuszypułowanych o regularnym kształcie, ułatwiające prawidłowe i skuteczne mrożenie. Dostępne są w sześciu rozmiarach, dobieranych do wielkości mrożonej zmiany.

SG-10 Spray – jest wersją sondy SD-10 o dłuższej końcówce natryskowej, przystosowanej do mrożenia zmian w jamach ciała. Sonda dedykowana jest ginekologom. Sonda SG-10jest wyposażona w pięć ograniczników pola mrożenia.